Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Günümüzde artık teknolojinin de gelişmesi ile beraber lazer epilasyon yöntemi de yaygınlaşmaya başlamıştır. Lazer epilasyon yöntemi vücudun istenmeyen bölgelerinde var olan kıl problemlerinin giderilmesi adına çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Lazer epilasyon yöntemini kadınlar başta olmak üzere erkekler de çok fazla tercih etmektedirler. 

Lazer epilasyonu uygulanmadan önce kişinin ten rengi, kıl yapısı ve kıl rengi incelenir. İncelenen bu faktörlere göre de hangi lazer epilasyon yönteminin tercih edilmesi gerektiği belirlenir. Kıl sorununa kalıcı çözüm sunulması adına en fazla tercih edilen, en etkili ve önemli yöntem ise Alexandrite Lazer Epilasyon yöntemidir. Alexandrite lazer epilasyonda kullanılan bu lazerin Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onayı olması gerekmektedir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Yöntemi Nedir?

Alexandrite Lazer yönteminde Alexandrite kristali yardımıyla yüksek ışık enerjisi dağıtılır. Dağıtılan bu dalga boyu 755 nanometredir. Bu lazer yöntemi sayesinde epilasyon, dövme sildirme ve damar hastalıklarında da etkili sonuçlar alınabilmektedir. Bu yöntem tüm cilt tiplerine uygulanabilir olsa da en etkili sonuçlar açık tenlerde alınabilmektedir. Alexandrite Lazer Epilasyon, Alexandrite kristali yardımı ile yüksek enerjili ışık yayarak kıl kökleri ve melanin tarafından emilerek ısıta dönüşür. Bu sayede de kıl kökleri tahrip edilerek lazer epilasyon yöntemi gerçekleştirilmiş olur. Alexandrite lazer epilasyon cihazının ışığının rengi kırmızıdır. Q-switching modunda kullanıldığında da sık aralıklarla atış yapabilmektedir. Bu yöntem sayesinde kıl köklerine ulaşan ışın, bu kıl köklerini yakarak yeniden çıkmasını engeller. Alexandrite Lazer Epilasyon lazer türleri arasında en hızlı yöntem olarak bilinmektedir. Yöntemin etkisi hızlı ve çok kuvvetli olduğu için de yaygın olarak tercih edilmekte olan bir yöntemdir.

RANDEVU AL
Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2024


Bu sitedeki içeriklerin her biri bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Sitede anlatılan tedavi yöntemlerinden hiçbirini doktor kontrolü olmadan uygulamayınız. Aksi takdirde oluşabilecek sorunlardan site yönetimi ve Özel Royal Hastanesi sorumlu değildir.