blog-post-image

Obezite Cerrahisi ile Sağlıklı Yaşama Adım Atın

Obezite cerrahisi, günümüzde özellikle düzenli spor ve diyetle kilo veremeyen hastalar tarafından tercih edilmektedir. Obezite cerrahisiyle birlikte hastalar bir sene içerisinde kilolarının %30-40’ını kaybederler. Hastanemizde obezite cerrahisi kapsamında tüp mide ameliyatı (gastric sleeve), mide bypass ameliyatı, Tip 2 diyabet ameliyatı, mide balonu ve mide botoksu uygulamaları gerçekleştirilmektedir.

Hastanemizde obezite tedavileri bütüncül yaklaşımla ve hastalarımıza uygun metotlar seçilerek güvenle uygulanmaktadır. Reyap Hastanesi Obezite Merkezi olarak hasta merkezli sağlık hizmeti sunuyoruz. Hastalarımızda davranış değişikliği yaratarak, kalıcı kilo kaybı ve kontrolü sağlıyoruz.

Fazla kilolarınızdan kurtulun, yaşam kalitenizi artırın

Tüp mide ameliyatı (gastric sleeve), mide bypass (Roux-en-Y gastrik bypass) ve Tip 2 diyabet ameliyatı günümüzde hem Türkiye’de hem de dünyada en sık uygulanan obezite cerrahisi yöntemleridir. Bu yöntemler hastanın öyküsüne ve hekimin tercihine göre seçilip uygulanabilmektedir.

Ameliyatsız obezite tedavisi

Mide balonu ve mide botoksu her ne kadar obezite cerrahisi içinde bulunsalar da cerrahi uygulamalar değildir ve sıklıkla cerrahi operasyon düşünmeyen hastalar tarafından tercih edilmektedir. Basit ama oldukça başarılı bir yöntem olan endoskopiyle çağımızın hastalığı olan obeziteye ameliyata gerek kalmadan çare bulunmaktadır. 

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2024


Bu sitedeki içeriklerin her biri bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Sitede anlatılan tedavi yöntemlerinden hiçbirini doktor kontrolü olmadan uygulamayınız. Aksi takdirde oluşabilecek sorunlardan site yönetimi ve Özel Royal Hastanesi sorumlu değildir.