Kardiyoloji

Kardiyoloji

Kardiyoloji

Polikliniğimize başvuran hastalarımızdan ayrıntılı anamnez alınarak şikayeti ve hastalığı hakkında bilgi edinip, risk faktörlerini belirliyoruz. Genel muayene, kardiyolojik muayenesini ve tetkiklerini ayrıntılı olarak yapıyoruz. Daha önce yapılan tetkik ve tedavilerini de değerlendirerek, yeni tedavi planları oluşturuyoruz. Reçete ve ilaç raporlarını düzenliyoruz.

Acil Kardiyoloji : Acile başvuran kalp hastalarımızın önce acil hekimimiz tarafından değerlendirilip; tansiyon, nabız, EKG ve tahlil takipleri ve acil tedavisi başlanarak, gerekli durumlarda kardiyoloji uzmanına danışılarak müşahade takip ve tedavisi düzenlenmektedir. Kırmızı alan hastası olup Koroner Yoğun Bakım ünitesine yatırılan hastaların yatışları ücretsiz olmaktadır.

Koroner Yoğun Bakım Ünitesi : Hastanemizin mevcut ünitesi 5 yataklı olup, her yatak başında monitör, oksijen, vakum ve acil müdahale sistemleri bulunmaktadır. Kalp atımı, nabız, ritim, tansiyon, ateş, oksijen satürasyon ve kan basınçları gibi hayati değerler bilgisayarlı otomatik sistemler ile ölçülmektedir. Yoğun bakımımızda tıbbi tedavilerle, akut miyokard enfarktüsü, ciddi ritim bozukluğu, ciddi hipertansiyon, kalp yetmezliği gibi rahatsızlıklarda bazen hayat kurtarıcı olabilen tedaviler ve trombolitik tedavi gibi damar açıcı yöntemler uygulanabilmektedir. Hastalarımızın monitörizasyon, günlük doktor vizit ve muayeneleri, EKG ve tahlil takipleri, 24 saat hemşire gözetiminde yakından izlenmektedir.

Kardiyoloji Servisi : Tek kişilik, refakatçi ile kalınabilen, televizyonlu, banyo-WC olan odalarda hastalarımızın kardiyolojik takip tahlil ve tedavileri yapılmaktadır. Doktor ve hemşirelerimiz gözetiminde EKG, tahlil takipleri, tıbbi tedavi ve gerektiğinde monitörizasyonla, hasta başı oksijen, vakum vb. uygulamalarımız mevcuttur.

Laboratuvar : Hastanemizin laboratuvarından kardiyolojik hastalarımızın aciliyetinin değerlendirilmesi için yapılan acil kardiyak tahliller, poliklinik ve yatan hastalarımız için tedavisinin seyrini değerlendirdiğimiz tahliller (kolestrol, şeker, guatr vb.) ile risk faktörlerinin ölçümleri yapılmaktadır. İlaç etkileri de belli aralıklarla yapılan (kan sayımı, karaciğer ve böbrek tahlilleri vb.) tahliller ile takip edilmektedir

 

RANDEVU AL
Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2024


Bu sitedeki içeriklerin her biri bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Sitede anlatılan tedavi yöntemlerinden hiçbirini doktor kontrolü olmadan uygulamayınız. Aksi takdirde oluşabilecek sorunlardan site yönetimi ve Özel Royal Hastanesi sorumlu değildir.